6. TOP TEN turniru u Zagrebu

top tenArnela Odžaković osvojila je zlatnu medalju na 6. TOP TEN turniru u Zagrebu

Članica Karate kluba Bushido iz Sarajeva, koja je ove godine osvojila  srebro i bronzu  na Evopskom prvenstvu u Tallinu, nakon tri pobjede u finalu je sa 2:0 bila bolja od braniteljice naslova - domaće takmičarke Petre Volf, kojoj se revanširala za prošlogodišnji poraz također u finalu.
Nastup na jednom od najprestižnijih turnira Europe našoj je takmičarki poslužio kao generalna proba pred Svjetsko prvenstvo u Tokiju.

Kvalitetu njenog nastupa na ovom turniru potvrdit će i činjenica da Arnela nije izgubila niti jedan poen već je sve borbe rješavala efektno i prije vremena.

Treće mjesto osvojila je Hrvatica - Marija Čelan, dok je četvrta bila još jedna bh. takmičarka Merima Softić, koja je zabilježila po dvije pobjede i poraza.

Za osvojenu titulu Arneli Odžaković pripala je vrijedna novčana nagrada kao i pehar.
Na turniru je učestvovalo deset najboljih evropskih takmičarki u 2007. i 2008. godini iz osam europskih  zemalja: Rusija, Finska, Grčka, Slovenija, Hrvatska, Srbija i Slovačka.